Garb tłuszczowy - jak się go pozbyć?

jak się pozbyć garbaGarb tłuszczowy to narost tłuszczu na plecach lub w okolicy karku. Ten defect nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia, jednak oszpeca nasze ciało. W przeciwieństwie do garbu wynikłego ze skrzywienia kręgosłupa jest do usunięcia bez operacji. Wystarczą odpowiednie ćwiczenia oraz masaże. Jak się pozbyć garbu tłuszczowego? Już doradzam :)


Ćwiczenia, które mogą pomóc na garb tłuszczowy to ćwiczenia na plecy, ćwiczenia na kark oraz typowe ćwiczenia na garb, znane poniekąd z gimnastyki korekcyjnej. Poniżej zamieszczam przykładowy zestaw ćwiczeń na garb tłuszczowy - należy je powtarzać codziennie :) Są to proste ćwiczenia i niezbyt wymagające, więc spokojnie każdy z was sobie z nimi poradzi. Przed przystąpieniem do ćwiczeń wskazana jest rozgrzewka z naciskiem na rozciąganie. W zestawie jest łącznie 30 ćwiczeń - na początek nie trzeba wykonywać wszystkich.Co jeszcze może pomóc w pozbyciu się garba tłuszczowego? Masaże. Można się pokusić np. prosty automasaż odcinka szyjnego za pomocą piłeczek tenisowych jak na poniższym filmie. Jeśli chcemy czegoś bardziej profesjonalnego to polecany jest zabieg masażu w gabinecie masażu lub u fizjoterapeuty. Można również skorzystać z masażera - nie musi być jakiś specjalistyczny, proste urządzenie do masażu również się sprawdzi.Ponadto świetnie na zniwelowanie garbu tłuszczowego wpływa pływanie. Zalecane jest pójście na basen 2 razy w tygodniu. Dieta również może korzystnie wpłynąć na usunięcie garbu tłuszczowego - dieta to spadek wagi, pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, a skoro zacznie ona znikać z całego ciała to i z "garba" również. Podobnie działają ćwiczenia wyszczuplające całe ciało - warto do tych na garb dodać więc np. zumbę czy fat burning - przyjemne ćwiczenia, a pomóc mogą szybciej zgubić zbędny balas w postaci garba tłuszczowego :)

08.03.2016. 16:57

Komentarze

róża 07.05.2016. 11:37

super, że je dodaliście. mam nadzieję, że mi pomogą. ;-)

Martyna 31.01.2017. 09:33

Garb tłuszczowy, tak samo jak wole szyjne (tzw. "druga broda"), to wynik chorej tarczycy. Oczywiście, masaże i ćwiczenia mogą pomóc ale polecam również wizytę u endokrynologa.

Kamila 05.02.2017. 14:05

Super konkretny zestaw cwiczen, tylko ile powtorzen należy robic kazdego cwiczenia?

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

: