Ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup piersiowy

rehabilitacjaKręgosłup to jeden z ważniejszych elementów ciała człowieka. Kręgosłup piersiowy to ten jego odcinek, który odpowiada za posturę ciała oraz rytmiczne oddychanie. Jeśli kręgosłup boli to często potrzebna jest jego rehabilitacja. Rehabilitacja zwykle wywołuje na twarzach ludzi przerażenie, a przecież to nic strasznego. Na czym ona polega? Jak załatwić wszelkie formalności z nią związane? Komu należy się rehabilitacja w ramach NFZ? Gdzie znaleźć placówkę medyczną kierującą na rehabilitację a gdzie placówkę, która ją przeprowadza?

Przy bólu kręgosłupa nie ma żartów. Jeżeli ból jest silny a zwykłe ćwiczenia na kręgosłup nie pomagają warto czym prędzej skonsultować się z lekarzem by dał on skierowanie na rehabilitację. Rehabilitacja to nic innego jak specjalne ćwiczenia wykonywane pod nadzorem specjalisty. Poniżej zamieścimy przykładowe ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup piersiowy - zobaczycie, że nie jest to nic strasznego.

Wiele osób rezygnuje z rehabilitacji, bo nie wie jak załatwić szybko wszelkie formalności z tym związane. Troszkę tego jest dlatego zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Rehabilitacja w domu ", w którym krok po kroku omówione jest jak dostać się na taką rehabilitację w ramach NFZ. Część osób obawia się również rehabilitacji ze względów na koszta, więc rehabilitacja z NFZ będzie dla nich dobrym rozwiązaniem.

Rehabilitacja kręgosłupa piersiowego nie jest niczym strasznym. Wiele osób krzywi się na myśl o rehabilitacji, gdyż kojarzy ona im się z czymś bolesnym. Co jest oczywiście nieprawdą. Rehabilitacja pozwala pozbyć się bólu - owszem nie jest łatwo, bo ćwiczenia są dość wymagające, ale naprawdę warto.

Jak wyglądają przykładowe ćwiczenia rehabilitacyjne kręgosłupa piersiowego? Ćwiczenia te można podzielić na następujące kategorie.

- ćwiczenia izometryczne

- ćwiczenia w wodzie

- ćwiczenia oddechowe


Jak widać ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup piersiowy wcale nie są takie trudne, a załatwienie rehabilitacji takie skomplikowane. Jeżeli nie wiecie gdzie znaleźć lekarza, który da wam skierowanie na rehabilitację to polecam innowacyjny portal medyczny MedBiz.pl , na którym znajdziecie nie tylko spis lekarzy, ale również informacje o placówce medycznej w tym również informacje o długości kolejek.

10.12.2012. 12:01

Komentarze

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

: