Efektywne ćwiczenia na plecy

ćwiczenia na plecySport jest bardzo ważny, systematyczne wykonywanie ćwiczeń może nie tylko pomóc nam utrzymać kondycję, ale także zapobiec wszelkim schorzeniom. Ból kręgosłupa jest częstą dolegliwością wielu osób, także warto jest nawet profilaktycznie go trochę rozruszać. Szczególnie osoby mające pracę siedzącą powinny o tym pomyśleć, bo są najbardziej narażone na schorzenia kręgosłupa.


Czytaj dalej Komentarze (5) 08.08.2014. 17:27

Ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup piersiowy

rehabilitacjaKręgosłup to jeden z ważniejszych elementów ciała człowieka. Kręgosłup piersiowy to ten jego odcinek, który odpowiada za posturę ciała oraz rytmiczne oddychanie. Jeśli kręgosłup boli to często potrzebna jest jego rehabilitacja. Rehabilitacja zwykle wywołuje na twarzach ludzi przerażenie, a przecież to nic strasznego. Na czym ona polega? Jak załatwić wszelkie formalności z nią związane? Komu należy się rehabilitacja w ramach NFZ? Gdzie znaleźć placówkę medyczną kierującą na rehabilitację a gdzie placówkę, która ją przeprowadza?

Czytaj dalej Komentarze (0) 10.12.2012. 12:01

Ćwiczenia na kręgosłup cz.2

ćwiczeń na kręgosłup Tak często zapominamy o tym jak ważny jest kręgosłup – siedzący tryb życia, ciężka praca fizyczna, spanie gdzie popadnie zamiast wygodnie w łóżku, wielogodzinne siedzenie przed komputerem czy telewizorem. Wszystko to negatywnie wpływa na kręgosłup, który zaczyna się w końcu dopominać godnego traktowania i wtedy właśnie odczuwamy ból. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji wystarczy regularnie wykonywać ćwiczenia na kręgosłup. Poświęcając kilka minut dziennie na ćwiczenia kręgosłupa, zachowasz prostą sylwetkę, a także zapobiegniesz bólom kręgosłupa, które są związane z brakiem ruchu, czy też zbyt wielkim wysiłkiem fizycznym.

Czytaj dalej Komentarze (25) 20.05.2010. 09:39

Ćwiczenia na kręgosłup cz.1

Ćwiczenia na kręgosłup Kręgosłup jest bardzo ważną częścią ciała człowieka, a jednak często o nim zapominamy. Byle, jakie zasiadanie przed komputerem całymi dniami, podnoszenie ciężkich rzeczy, spanie na kanapie… To wszystko źle wpływa na kręgosłup, a co za tym idzie odczuwamy ból i niedogodności. Aby zaradzić częstym bólom kręgosłupa to poza zmianą trybu życia należy też wykonywać regularnie ćwiczenia na kręgosłup, które pozwolą wam nie tylko zachować odpowiednią postawę i uniknąć skrzywień, ale też pomogą wam pozbyć się bólu. W tym artykule przedstawię wam kilka prostych ćwiczeń na kręgosłup, które nie wymagają ogromnej ilości czasu, także na pewno dasz radę je wykonać.

Czytaj dalej Komentarze (25) 27.04.2010. 09:34