Ćwiczenia na wyskakującą rzepkę.

ćwiczenia wzmacniające rzepkęStaw kolanowy u człowieka to największy staw u człowieka. Jest to ważny element czynności ruchowych nóg człowieka. Zdarza się jednak, szczególnie u sportowców intensywnie pracujących nogami oraz kolanami, że stawy te ulegają zużyciu, co doprowadza do kontuzji takich jak wyskakująca rzepka. Największy wpływ na to mają więzadła krzyżowe oraz kolanowe, które najczęściej ulegają przeciążeniom oraz urazom. Za stabilizację kolana odpowiadają również mięśnie, w szczególności mięsień czworogłowy, który jest głównym stabilizatorem kolana.

Czytaj dalej Komentarze (3) 01.08.2014. 14:44

Proste ćwiczenia na kolana

ćwiczenia na kolanaKolana to część ciała, o której dość często zapominamy i ją zaniedbujemy. A przecież piękne i zgrabne nogi to także zdrowe i piękne kolana. Jeśli więc macie problem z osadzaniem się tłuszczyku w okolicy kolan, cierpicie na bóle kolan to zapraszam do ćwiczenia razem z nami. Mamy dla was kilka ćwiczeń, które pomogą wam zniwelować ból w kolanach, a także usunąć z nich zbędną tkankę tłuszczową. Ćwiczenia są proste i krótkie, więc nikt nie powinien mieć z nimi problemów. Zaleca się wykonywanie tych ćwiczeń co dziennie, najlepiej wieczorem.

Czytaj dalej Komentarze (9) 06.05.2014. 10:08

Ćwiczenia na kolana

ćwiczenia na grube kolanaKolana są jedną z tych partii ciała, które rzadko kiedy wyszczuplamy, jednak istnieją takie osoby, które mają duży problem z grubymi kolanami. Grube kolana prześladują wbrew pozorom wiele osób, ale nie wiele z nich potrafi sobie z nimi poradzić, a wystarczy wykonywać odpowiednie ćwiczenia na kolana, czy chociażby tylko ćwiczenia na nogi, które również w jakimś tam stopniu oddziałują także na kolana. W większości przypadków można uniknąć medycznych zabiegów na kolanach tj. odsysanie z nich tłuszczu, właśnie dzięki ćwiczeniom wyszczuplającym grube kolana. Dziś mam dla was jeden z takich zestawów ćwiczeń – mam nadzieję, że spotka on się z waszym uznaniem.

Czytaj dalej Komentarze (73) 17.05.2012. 09:24