45 minutowy trening dla kobiet w ciąży

ćwiczenia w ciążyCiąża to czas oczekiwania na maluszka, przygotowywania się do nowej roli, itd. Często wtedy zapominamy o sobie i o tym, aby zadbać o swoje ciało. Wiele kobiet też totalnie olewa ten temat twierdząc, że i tak przecież przytyje. Waga w ciąży owszem zmienia się, swoje waży przecież dziecko i wody, ale możemy przecież zadbać o jędrność ciała, a także przy okazji przygotować się lepiej do porodu, zrelaksować i ułatwić sobie późniejszy powrót do sylwetki sprzed ciąży. Ćwiczenia w ciąży pomagają również zapobiegać rozstępom i cellulitowi :) Mnóstwo plusów – nieprawdaż? Warto więc poświęcić kilka minut na zadbanie o swoje ciało.

Wiele kobiet w ciąży przestaje totalnie o siebie dbać, bo jest wielkim błędem. Jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich to spokojnie można wykonywać ćwiczenia dla kobiet w ciąży, a nawet lekkie ćwiczenia wyszczuplające. Można też chodzić na basen, spacery czy taniec. Każda aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpływa na sylwetkę, ale również i na dziecko. Pomaga też odpowiednio uelastycznić ciało przed porodem, no i poprawia samopoczucie – spróbujcie – to naprawdę działa!

Na naszym portalu zamieściliśmy już kilka zestawów prezentujących ćwiczenia dla kobiet w ciąży – tutaj znajdziecie kolejny 45 minutowy trening dla kobiet w ciąży. Wszystkie zawarte w nim ćwiczenia są niezwykle proste i dobrane tak by były bezpieczne dla ciebie i dziecka. Jeśli masz wątpliwości czy możesz je wykonywać to koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym. Pamiętaj – dziecko jest najważniejsze!

Ćwiczenia w ciąży często są zaniedbywane, jeśli ty nie chcesz tego robić to zapraszamy do ćwiczenia. Ten trening dla kobiet w ciąży wykonuje się co dwa dni. Jak sama nazwa wskazuje trwa on 45 minut. W dni, w które nie ma treningu polecam basen – są świetne zajęcia z aqua aerobicu dla kobiet w ciąży, a jak nie basen to przynajmniej spacerki :)

Zapraszam do ćwiczenia!!!


10.12.2015. 09:39

Komentarze

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

: